مطالب آموزشی

راهنمای ساخت اکانت فیسبوک

همه چیز درباره فیس بوک
فیس بوک ابتدا در سال ۲۰۰۴ برای دانشجویان دانشگاه هاروارد توسط مارک زوکربرگ دانشجوی همان دانشگاه ساخته شد. از سال ۲۰۰۶ ثبت نام عمومی آغاز شد و تمامی افراد بالای ۱۳ سال با ایمیلی معتبر می توانستند در فیس بوک ثبت نام کنند. در حال حاضر فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی است که جمعیتی بیش از یک میلیارد کاربر فعال را در خود جای داده است!
 
فیس بوک ارتباطات آنلاین بسیاری از افراد استفاده کننده از اینترنت را تغییر داده است. همچنان که عضویت در این شبکه بزرگ اجتماعی رو به افزایش است، اشتراک گذاری اطلاعات شما نیز راحت تر شده است. در حال حاضر سایت ها و ابزار آنلاین مختلفی با استفاده از خدمات فیسبوک امکانات بیشتری را برای کاربران به ارمغان آورده اند.
آموزش استفاده از فیس بوک
اگر وارد فیس بوک شده و در آن عضو شوید باید هدف خود را از پیوستن به این شبکه بزرگ تعیین کنید و بدانید از امکانات و ابزار مختلف فیس بوک در راستای چه کارهایی استفاده خواهید کرد. برخی افراد تصمیم به برقراری ارتباط با رنج کمی از کاربران فیس بوک می گیرند و اطلاعات بسیار کمی درباره خود به اشتراک می گذارند. برخی دیگر دوست دارند با کاربران بسیاری ارتباط برقرار کنند و اطلاعات بسیاری را از خود را بصورت عمومی به اشتراک بگذارند. به عبارت بهتر، فیسبوک چیزی است که شما برای خودتان هدف قرار داده اید.
 
آموزش کار با فیس بوک
قبل از اینکه بتوانید از فیس بوک استفاده کنید، باید در آن عضو شوید. این کار کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت. تنها چیزی که نیاز خواهید داشت داشتن یک ایمیل معتبر و چند دقیقه وقت است. در ادامه آموزش فیس بوک را خواهید آموخت. همچنین کمی با محیط فیسبوک، از جمله صفحه اصلی و صفحه پروفایلتان آشنا خواهید شد. و اینکه چطور می توان برخی اطلاعات اولیه پروفایل را ویرایش کرد.
 
آموزش ثبت نام در فیس بوک
1. وارد مرورگر خود شده و در نوار آدرس facebook.com را تایپ و اینتر بزنید.(با توجه به فیلتر بودن از وی پی ان یا پروکسی استفاده شود )
2. در زیر عبارت Sign Up اطلاعات خواسته شده را درون کادرهای موجود وارد کنید.
3. بعد از تکمیل اطلاعات برروی Sign Up کلیک کنید. پس از این کار ممکن است کد کپچایی نمایش دهد که عین عبارت موجود در تصویر را باید در کادر مربوطه تایپ کرده و اینتر بزنید.
 

آموزش تصویری فیس بوک,آموزش فیس بوک,آموزش عضویت در فیس بوک

 
4. الان شانس آن را دارید که اولین دوستان فیس بوکی تان را جستجو و پیدا کنید. برای جستجوی دوستانتان ایمیل خود را در کادر وارد کرده و Find Friends را کلیک کنید. همچنین اگر دوست ندارید دسترسی به ایمیلتان را به فیسبوک بدهید می توانید از این مرحله بگذرید. برای این کار برروی skip this step کلیک کنید.
 

آموزش فیسبوک,آموزش کار با فیس بوک,آموزش استفاده از فیس بوک

 
5. در مرحله بعد اگر دوست داشته باشید می توانید اطلاعاتی را درباره محل تحصیل و کارتان وارد کنید. پس از تکمیل برروی Save & Continue کلیک کنید و یا برای گذر از این مرحله Skip را کلیک کنید.
 

آموزش فیس بوک,آموزش استفاده از فیس بوک,آموزش تنظیمات فیس بوک

 
6. اگر اطلاعات تحصیلی یا کار خود را وارد کرده باشید، فیسبوک برخی پروفایل ها را برای دوستی به شما معرفی خواهد کرد. هر دوستی را که علاقه به اضافه کردن داشتید با کلیک برروی Add Friend انتخاب کرده و در نهایت برروی Save & Continue کلیک کنید. برای گذر از این مرحله بدون ارسال هیچ درخواست دوستی برروی Skip کلیک کنید.
 

آموزش فیس بوک,آموزش عضویت در فیس بوک,انتخاب دوستان

 
7. در مرحله بعد می توانید تصویری را به عنوان تصویر پروفایلتان انتخاب و آپلود کنید. برروی Upload a Photo کلیک کنید و از پنجره باز شده تصویر مورد نظرتان را یافته و انتخاب کنید. و یا با کلیک برروی Take a Photo در همان لحظه توسط وبکم خود عکسی گرفته و آپلود کنید. اگر علاقه ای به اضافه کردن تصویر به پروفایل فیس بوکتان ندارید برروی Skip کلیک کنید.
 

آموزش ساخت فیس بوک,آموزش فیس بوک,آموزش گذاشتن عکس در فیس بوک

 
8. پس از اتمام آپلود تصویر پروفایل برروی Save & Continue کلیک کنید.
9. صفحه Welcome to Facebook ظاهر خواهد شد که به شکل زیر خواهد بود.
 

آموزش فیس بوک,آموزش عضویت در فیس بوک,آموزش کار با فیس بوک

 
تایید آدرس ایمیل در فیس بوک
در این مرحله از طرف فیس بوک برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که حاوی لینک فعال سازی یا تایید ایمیل می باشد. قبل از اینکه بتوانید از امکانات مختلف فیس بوک استفاده کنید باید ایمیل خود را تایید کنید.
1. وارد ایمیل خود شوید.
2. ایمیلی که از فیس بوک ارسال شده را پیدا کرده و باز کنید. (موضوع ایمیل ارسال شده Welcome to Facebook – get started now! است.)
3. برروی دکمه سبز رنگ Get Started کلیک کنید تا عملیات تایید ایمیل شما در فیس بوک انجام گردد.
 

آموزش ثبت نام در فیس بوک,آموزش ساخت فیس بوک,آموزش فیسبوک

 
4. صفحه آغازین فیسبوک باز خواهد شد. الان شما دسترسی کامل به خدمات و امکانات فیس بوک دارید.

ساخت اکانت فیسبوم با گوشی هوشمند هم به همین شکل انجام می شود که می توانید نرم افزار مربوطه را از لینکهای زیر ( بسته به نوع گوشی ) دانلود نمایید

CryptoCurrency Info

Pin It on Pinterest

SQL requests:335. Generation time:0.470 sec. Memory consumption:19.73 mb